© Ovidiu Ștefeligă
ACTUALITATE

Locuri de muncă disponibile - consilier debutant în cadrul compartimentului Proiecte cu finanțare externă, informare europeană și informare turistică

03.05.2018 -

Primăria Comunei Pojorîta, judeţul Suceava, organizează concurs în baza HGR nr. 286 din 2011 şi HGR nr. 1027 din 2014, la sediul din comuna Pojorîta, nr. 551, judeţul Suceava, în data de 30.05.2018, ora 10.00 proba scrisă şi în data de 31.05.2018 ora 10.00 interviul, pentru ocuparea unui post contractual vacant de consilier debutant în cadrul compartimentului Proiecte cu finanțare externă, informare europeană și informare turistică.

Condițiile generale sunt cele prevăzute de art. 3 din HGR 286/2011 pentru aprobarea Regulamentului - cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcţiilor contractuale şi a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare.

Dosarul de concurs va cuprinde următoarele:

a) cerere de înscriere la concurs adresată conducătorului autorităţii sau instituţiei publice organizatoare;

b) copia actului de identitate sau orice alt document care atestă identitatea, potrivit legii, după caz;

c) copiile documentelor care să ateste nivelul studiilor şi ale altor acte care atestă efectuarea unor specializări, precum şi copiile documentelor care atestă îndeplinirea condiţiilor specifice ale postului solicitate de autoritatea sau instituţia publică;

d) carnetul de muncă sau, după caz, adeverinţele care atestă vechimea în muncă, în meserie şi/sau în specialitatea studiilor, în copie;

e) cazierul judiciar sau o declaraţie pe propria răspundere că nu are antecedente penale care să-l facă incompatibil cu funcţia pentru care candidează;

f) adeverinţă medicală care să ateste starea de sănătate corespunzătoare eliberată cu cel mult 6 luni anterior derulării concursului de către medicul de familie al candidatului sau de către unităţile sanitare abilitate;

g) curriculum vitae.

Candidații vor depune dosarele de concurs la sediul Primăriei Comunei Pojorîta, la biroul secretariat, până la data de 21.05.2018, ora 16:00.

Bibliografia de concurs:

1. Legea 53/2003 privind Codul Muncii, republicat, cu modificările și completările ulterioare;
  2. Legea 477/2004 privind Codul de conduită a personalului contractual din autorităţile şi instituţiile publice;
  3. Legea 215/2001 a administrației publice locale, republicată, cu modificările și completările ulterioare;
  4. Constituția României.
  5. Ordonanța de Guvern nr. 58/1998 privind organizarea şi desfăşurarea activităţii de turism în România, cu modificările și completările ulterioare;
  6. Hotărârea Guvernului României nr. 852/2008 pentru aprobarea normelor şi criteriilor de atestare a staţiunilor turistice, cu modificările și completările ulterioare;
  7. Hotărârea Guvernului României nr. 20/2012 privind aprobarea Programului multianual de marketing şi promovare turistică şi a Programului multianual de dezvoltare a destinaţiilor, formelor şi produselor turistice.
  8. Ordinul MIMM nr. 1096/2008 pentru aprobarea Normelor metodologice privind acreditarea centrelor naţionale de informare şi promovare turistică.
  9. Hotărârea Guvernului României nr. 305/2001 privind atestarea şi utilizarea ghizilor de turism.
  10. Hotărârea Guvernului României nr. 631/2003 pentru modificarea şi completarea Hotărârii Guvernului nr. 305/2001 privind atestarea şi utilizarea ghizilor de turism .
  11. Ordinul Ministrului Transporturilor , Construcțiilor și Turismului nr. 637/2004 pentru aprobarea Normelor metodologice privind condiţiile şi criteriile pentru selecţionarea, şcolarizarea, atestarea şi utilizarea ghizilor de turism.

Proba practică - cunoștințe de limba engleză și utilizarea computerului.

ACCES RAPID

Opțiuni

Distribuie postarea sau revino la lista tuturor articolelor.